22-09-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Tomasz, Maurycy


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Piknik rodzinny z Fundacją Ronalda McDonalda w Koszalinie. „Aby rodzina mogła być razem”
Piknik rodzinny z Fundacją Ronalda McDonalda w Koszalinie.  „Aby rodzina mogła być razem”

Piknik rodzinny z Fundacją Ronalda McDonalda w Koszalinie.

„Aby rodzina mogła być razem”


W najbliższąsobotę, 8 wrześniana Rynku Staromiejskim w Koszalinie odbędzie sięPiknik rodzinny Fundacji Ronalda McDonalda „Aby rodzina mogła być razem” organizowany jako impreza towarzysząca tegorocznemu FestynowiMiejskiemu „Żegnaj lato – Witaj jesień”. Wcałodniowej agendzie przygotowanej przez Fundacjęznajdąm.in. szkolenia dla lekarzyPOZ,otwarte wykłady dla rodziców„NIE nowotworom u dzieci – Rodzicu, dostrzeż objawy”, a także wiele atrakcji edukacyjnych i sportowychdla całej rodziny.


Profilaktyka i wczesne wykrycie choroby, umożliwiające równie wczesne podjęcie leczenia, są niezwykle ważne na drodze do zdrowia. Wie to dobrze zespółFundacjiRonalda McDonalda, która od lat realizujepod wspólnym hasłem „NIE nowotworom u dzieci” szereg programów wspierających profilaktykę nowotworową u najmłodszych.Od 6 do 15 września w ramach ogólnopolskiego programu bezpłatnych badań profilaktycznych USG, w Koszalinie będzie gościł ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym lekarze specjaliści radiolodzy będą przeprowadzali kompleksowe badania profilaktyczne najmłodszych koszalinian. Badania odbędą się dzięki inicjatywie Stowarzyszenia „Mama w Mieście Koszalin” w ramach realizacji budżetu obywatelskiego na rok 2018.


Koszalińska akcja badań na pokładzie ambulansu będzie jednym z punktów programuPikniku Rodzinnego Fundacji Ronalda McDonalda – „Aby rodzina mogła być razem”.W sobotę, 8 września,w godzinach 10.00 – 17:00 na Rynku Staromiejskim w Koszalinie zespół Fundacji i jej wolontariusze zaproponują mieszkańcom Koszalina bogaty program edukacyjny oraz ciekawe gry i zabawy rodzinne Tak jak robią to na codzień w fundacyjnych Pokojach Rodzinnych działających w szpitalach pediatrycznych. Dzieci w towarzystwie swoich rodziców będą mogły eksperymentować w ramach warsztatów chemicznych, dowiedzą się jak pracują detektywi i na czym polega daktyloskopia. Spróbują swoich sił w rodzinnych zawodach wioślarskich rywalizując o nagrodę  Aleksandra Doby, zanurzą się w lodowatej wodzie jak pływak lodowy Piotr Biankowski, powalczą o certyfikat bańkomistrza Fundacji  chwaląc się najpiękniejsząmydlaną bańką.


Jednocześnie w Urzędzie Miejskim odbywać się będą finansowane przez Fundację całodniowe zamknięte szkolenia z diagnostyki chorób nowotworowych u dzieci prowadzone dla lokalnych lekarzy rodzinnych i POZ, a także otwarte wykłady dla rodziców i opiekunów dziecipn.„NIE nowotworom u dzieci – Rodzicu dostrzeż objawy”.Wykłady dla rodziców poprowadzą eksperci medyczniz IFMSA Poland i zrobią to w sobotę 3 razy, o 11.00, 12.00 i 14.30. Każdy uczestnik  otrzyma dodatkowopublikację Fundacji poświęconą tematyce profilaktyki.


O 13:00 w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta zorganizowany będziePanel ekspercki, w którym udział wezmą lekarze, rodzice i przedstawiciele Fundacji. Tematem spotkania będzie rola i znaczenie profilaktyki nowotworowej u najmłodszych. Na wszystkie wydarzenia Pikniku wstęp jest wolny.


Impreza organizowana jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina.


Pełen program sobotniego Pikniku Rodzinnego Fundacji dostępny jest pod linkiem: https://www.frm.org.pl/pl/blog/piknik-rodzinny-z-fundacja-aby-rodzina-mogla-byc-razem-koszalin-2018

O Fundacji


„Aby rodzina mogła być razem” - to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda należącej do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Jej programy są realizowane dzięki wsparciu  firm, osób prywatnych i wolontariuszy. Skala tych działań obejmuje całą Polskę. W centrum uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz wsparcie dla rodziny w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków i pobytu w szpitalu.

Kluczowe programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda - komfortowe, bezpłatne hotele dla rodzin hospitalizowanych dzieci oraz lokalizowane w szpitalach pediatrycznychPokoje Rodzinne, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych dzieci mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza socjalnego: pokojów dziennego pobytu, pralni, kuchni oraz łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodzin hospitalizowanych dzieci dopełnia projekt „Łóżko dla Rodzica”.Wygodne, uzupełnione  kompletami pościeli łóżka, składane na dzień i używane jako fotel. Kolejnym kluczowym obszarem działań Fundacji jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu między innymi program bezpłatnych, ogólnopolskich badań USG dzieci na pokładzie mobilnego ambulansu medycznego. Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady prowadzone wspólnie z IFMSA Poland i specjalistyczne wydawnictwa dla lekarzy i rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań w tym zakresie.


Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie to blisko 1300 m² powierzchni, która została z wielką troską przystosowana do potrzeb rodziców. Dzięki tej inwestycjimają oni szanse odpocząć, przygotować posiłek i wykonywać wszystkie inne podstawowe czynności, jak np.: pranie. A wszystko to tak aby dać im poczucie, że przebywają w prawdziwym Domu. Oprócz pomieszczeń zaprojektowanych z myślą o rodzicach Dom ma także piękny pokój zabaw dla dzieci, bibliotekę i pokój telewizyjny. Dom został stworzony zarówno jako miejsce dla osób, które poszukują wyciszenia, jak i dla tych, którzy potrzebują obecności ludzi rozumiejących ich trudną sytuację. Rodzice mogą spotkać się we wspólnej jadalni oraz w przestronnym salonie wypoczynkowym. Otoczeni są wsparciem wolontariuszy i profesjonalnego personelu. Jednocześnie z pobytu w Domu może korzystać  dwadzieścia rodzin. Dom pomaga rodzicom od października 2015 roku, najdłuższy pobyt rodzinny do dziś to ponad 388 dni.


Dodatkowe informacje:

www.frm.org.pl

www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda

www.frm.org.pl/web/dom-ktory-leczy/

www.rmhc.orgparis_, 08-09-2018, odsłon: 7727

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki