26-07-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Anna, Grazyna, Miroslawa


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

50-cio lecie Pracy Twórczej Artystki Malarki Longiny Stańczyk
50-cio lecie Pracy Twórczej Artystki  Malarki Longiny Stańczyk

W bardzo przychylnej artystom malarzom Galerii Anush Bistro w Koszalinie przy ul. Emilii Gierczyk 1  w ostatnim dniu lutego – odbył się  wernisaż prac znakomitej , koszalińskiej artystki malarki Pani Longiny Stańczyk związany z Jej 50-leciem pracy twórczej.. W wernisażu uczestniczyli przyjaciele , znajomi i  miłośnicy sztuki malarskiej.


Wprowadzenie do wernisażu dokonała też artystka malarz Danuta Iskrzyska, która w telegraficznym skrócie  przekazała uczestnikom  drogę artystyczną malarki .


Pani Longina Stańczyk ukończyła Państwowe liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Będąc młoda dziewczyna przyjechała na wybrzeże koszalińskie na wakacje . Zauroczyła się tym miastem  i tutaj pozostała, pracując jako artysta w firmach reklamowych. Jednak największa Jej pasja jest malowanie.


Pani Longina Stańczyk uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Tematy jakie najchętniej podejmuje to :pejzaż, kwiaty, portrety.

 Na jubileuszowej wystawie  możemy zobaczyć 20  najnowszych  dzieł malarki, a to: pejzaże, kwiaty, obrazy marynistyczne czy architekturę –Kolorystyka pełna ciepła i optymizmu .Widać bardzo wprawną rękę artystki jak i wyczucie piękna wokół nas otaczającego. Wiele dzieł jest efektem wspomnień  z licznych podróży turystycznych.


Artystka brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej, Koszalińskiego Zespołu Pracy Twórczej Plastyki  oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół.

 Jej ważniejsze osiągnięcia to:  nagroda w konkursie ogólnopolskim  -Przegląd Twórczości Artystycznej  w Szczecinie „PAR 99” oraz   wyróżnienie w   II Ogólnopolskim Biennale ZPARP w Grodzisku Wielkopolskim.


Wracając do wernisażu – Gospodarz  Bistro Anush przygotował przewspaniały tort z okolicznościowym napisem na 50-cio lecie i płonąca fontanna  ,jak również wspaniałe ciasta – kawę , herbatkę i po lampce szampana.


Komisarzem wystawy jest artystka malarz Grażyna Kuc, zaś głównym organizatorem tego jubileuszowego przedsięwzięcia – Zespół Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie.

 


Zapraszam do Galerii Anush Bistro – Tam w godzinach otwarcia lokalu można oglądać te dzieła a mam nadzieje, że spowodują większy apetyt konsumujących również bardzo smaczne posiłki  .

 


 

Tekst – Janusz Pietrzykowski

Foto   -  Grażyna Matuszewska

 paris_, 28-02-2018, odsłon: 3722

Komentarze
Teresa Turkiewicz
01-03-2018, 08:20:52
Zespół Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie i ja osobiście, dziękujemy Panu Januszowi Pietrzykowskiemu, za udział w wernisażu oraz za reportaż z tego z tego wydarzenia ! Cieplutko pozdrawiam również redakcję Koszalinek pl.

02-03-2018, 14:25:00
Dziękujemy serdecznie i również gorąco pozdrawiamy!
Redakcja www.koszalinek.pl
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki