22-09-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Tomasz, Maurycy


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Stowarzyszenie jakie każdy pragnąłbym spotkać na swojej drodze życia
Stowarzyszenie jakie każdy pragnąłbym spotkać na swojej drodze życia

Jak grzyby po deszczu rosną Stowarzyszenia nie tylko w kraju ale i w Koszalinie. Niektóre maja określone , wąskie zadania pomocy potrzebującym inne zajmują się wolontariatem i zbiorkami pieniężnymi .Jest jednak w Koszalinie jedno z niewielu Stowarzyszeń mający w swoich zadaniach  ogromny wachlarz propozycji społeczno-kulturalno -rozrywkach. Tym Towarzystwem jest „Stowarzyszenie Viva My „– mieszczące się przy ul Andersa 26 ale wejście od ul. Racławickiej. vis a vis poczty głównej.

 

 


 

Stowarzyszenie to powstało w czerwcu 2016 roku, z myślą o aktywności i organizacji środowiska osób starszych.

 
                                Motto: WIERZĘ, ŻE MOGĘ


Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz osób starszych i ich aktywizacja poprzez:
- uczestnictwo w różnych formach życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego,
rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających integrowaniu osób starszych ze środowiskiem,
- rozwijanie zdolności i zainteresowań,
- promocję wolontariatu osób starszych,
- przeciwdziałanie wykluczaniu osób starszych z życia gospodarczego i politycznego,
- upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i turystyki ,
- niesienie pomocy socjalnej, rehabilitacyjnej, terapeutycznej,
- działania w środowisku osób młodych na rzecz postrzegania osób starszych jako równoprawnych partnerów w życiu rodzinnym, samorządowym, gospodarczym i politycznym,
integrację środowiska.
- działalność charytatywną.


Szczęśliwe drogi pokierowały „Grupę Teatralną Janusza P” pod skrzydła tego Stowarzyszenia .Nareszcie zarówno  twórcy tej grupy jak i wykonawcy trafili na współpracę z konkretnymi ANIMATORAMI KULTURY z prawdziwego zdarzenia a nie z urzędnikami kultury. Stała , niesamowicie miła i sympatyczna opieka Bogdana Sicim a także szefowej Stowarzyszenia Teresy Labisch i Jej zastępcy Teresy Grażyny Pokaziuk Tomczyk pozwalają na rozwinięcie skrzydeł twórczych i odtwórczych uczestników Grupy Teatralnej , którzy  z ogromną pasją i zaangażowaniem oddają swój czas i umiejętności aktorskie w tworzeniu kolejnych propozycji scenicznych. Już , jak zaczyn aktorzy przygotowali i zrealizowali mini program okolicznościowy z okazji DNIA MATKI  w lokalu PRYWATKA a w marcu br zaprezentują  – mini spektakl  związany ze świętami Wielkanocy. Właściciel lokalu PRYWATKA Ireneusz Wisowaty też czuje potrzebę adekwatną do potrzeb i celów Stowarzyszenia. Również należy zaliczyć do bardzo udanych spotkanie z twórcą GRUPY TEATRALNEJ JANUSZA P  z cyklu „Opowieści dziwnej treści” Podobne spotkanie odbędzie się pod koniec lutego br.

 Grupa  Teatralna zaprezentowała członkom Stowarzyszenia – na powitanie spektakl KONOPIELKA wg Edwarda Redlińskiego przy ogólnym i wspaniałym aplauzie , często barwami i śmiechem przerywając grę aktorską – Grupa jest elementem w sekcji Teatru i Plastyki  Stowarzyszenia . Członkami grupy są osoby w wieku 16-70 lat, które pragną rozwijać się przez udział w  warsztatach aktorskich, dramatopisarskich oraz muzycznych i plastycznych. W trakcie kilkumiesięcznej pracy powstaje spektakl teatralny, który po premierze jest wielokrotnie prezentowany na różnych naszych koszalińskich i nie tylko scenach z sukcesami oczywiście.


Aktualnie Grupa Teatralna JANUSZA P przygotowuje spektakl wg Józefa Korzeniowskiego MAJSTER I CZELADNIK. Już samo przyjście na próbę jest nieoczekiwanie sympatyczne . Opiekun Grupy z ramienia Stowarzyszenia  Bogdan Sicim za każdym razem – wiedząc jakiego typu będzie próba , przygotowuje miejsce wyposażone adekwatnie do próby a poza tym zawsze już na stoliku , na tacy: słodkości. Grupa ma możliwość poczęstowania się napojami i zimnymi i gorącymi. Jak U MAMY w domu .


Poza spektaklami teatralnymi pragniemy stworzyć /przy współudziale Ireneusza Wisowatego – właściciela lokalu PRYWATKA Galerię wernisażowo – aukcyjna , gdzie prócz prezentacji dorobku artystów plastyków, zainteresowani będą mogli na finisażach uczestniczyć w aukcjach . Ty m samym Stowarzyszenie  pomoże sprzedać dzieła oryginalne koszalińskich twórców a tym ostatnim pomóc finansowo choćby zwrot za zakupione blejtramy, ramy, farby itp. Mamy nadzieję ,że pomysł zamieni się w rzeczywistość a zarówno artyści jak i kupujący będą zadowoleni, bo żadna kopia nie zastąpi oryginału.


Przychylność Pań: Prezes Teresy Labisch  i Jej zastępczyni Teresy Grażyny Pokaziuk Tomczyk ich zaangażowanie,  determinacja  i wytrwałość przyczynią  się do zrealizowania pomysłów i propozycji,

 

 

 

 

 

 

 


ŻYCZYMY SOBIE TEGO !!!

 

 

 


Tekst : Janusz Pietrzykowski

Foto   : Ewa Popiel /Konarska/

 

 paris_, 01-02-2018, odsłon: 4050

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki