26-07-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Anna, Grazyna, Miroslawa


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Wernisaż w „Galerii Jednego Artysty „Klubu KSM „NA SKARPIE” – tym razem wspaniałej Grażynki Kuc**
Wernisaż w „Galerii Jednego Artysty „Klubu KSM „NA SKARPIE” – tym razem wspaniałej  Grażynki Kuc**

Ja zwykle w jednym z piątków miesiąca w Klubie KSM Na Skarpie zebrali się miłośnicy  sztuki malarskiej. Sala pełna widzów . Cieszy nas bardzo, że wielu z uczestniczących w wernisażu – to członkowie Zespołu Pracy Twórczej Plastyków z Honorowym Prezesem Zespołu Zosia Rudecką na czele. Atmosfera przemiła – bo też i wystawiająca  to skromna, miła, sympatyczna i urocza Grażynka Kuc.


Jak zwykle wernisaż uświetnia inna forma artystycznego wyrazu. Tym razem piosenkarz, założyciel Grupy ZŁOTY DUKAT – utytułowany  ogólnopolski Sołtys 2013 roku, Radny Rady Miejskiej Sianowa Piotr KŁOBUCH – z Węgorzewa – Dał krótki ale wspaniały recital, opierając się na tekstach znanych i własnych,  przy aplauzie widowni wypełnionej  w Klubie po brzegi.


Cóż można powiedzieć o artystce, malarce Grażynce Kuc. Jest bardzo wrażliwą  osobą , jeszcze nie ukierunkowaną na własny styl – na razie odnajduje się w malarstwie  , ale w tym co robi można już zobaczyć a to realizm w linii , kolorze i tle obrazów, Kubizm -  jako  naturę rzeczy, człowieka w świecie i przedmiotów podanych w dość dostępny sposób ,Taszyzm - z  przypadkową plamą barwną. Pop-Art, czyli Popular Art. , czyli gotowe  elementy  nierealistyczne czy nawet. Op-Art., czyli Optical Art. Gdzie malarka  wykorzystuje złudzenie kolorów i form dla wywołania niemalże ruchliwych  efektów.

 
Grażynka Kuc  urodziła się w Szczecinie, ale większość życia spędziła w Koszalinie. Malarstwem zajmuje się stosunkowo krótko, bo od 2011 roku. Prace Jej wykonane są farbami akrylowymi oraz olejnymi na płótnie. Jak już zaznaczyłem wcześniej tematy, które podejmuje to  prace w różnych stylach a to : martwa natura, kwiaty, zwierzęta, pejzaż oraz abstrakcje


Od 2012  roku  jest członkiem Zespołu Pracy Twórczej Plastyki. Jest inicjatorem i realizatorem wystaw członków tego Zespołu w Galerii ANUSH w Koszalinie przy ul. Gierczak. Bardzo często daje swoje obrazy na aukcje, z czego dochód przeznaczony jest na cele charytatywne . Wystawa w GALERII JEDNEGO ARTYSTY Klub KSM Na Skarpie jest Jej pierwszą wystawą indywidualną, którą polecam zobaczyć w godzinach pracy Klubu . Będzie czynna do 3 czerwca


Tutaj chciałbym bardzo podziękować  Komisarzowi Wystawy Beacie Biernackiej, która zapoznała zebranych z dorobkiem malarki i czuwała nad sprawnym przebiegiem imprezy,  jak również Pani Lidii Jeziorskiej za przygotowanie wernisażu oraz  współpracę z piosenkarzem  dając bardzo profesjonalnie podkłady muzyczne.


Do zobaczenia na kolejnym WERNISAŻU w dniu 5 czerwca – Będziemy mogli podziwiać malarstwo Pani Teresy Turkiewicz.

 

 

 

 

 

 


 

Tekst Janusz Pietrzykowski

Foto – Beata Biernacka

 paris_, 05-05-2017, odsłon: 5312

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki