26-07-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Anna, Grazyna, Miroslawa


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

WERNISAŻ PACHĄCY KWIATAMI
WERNISAŻ PACHĄCY KWIATAMI

25 kwietnia 2017 roku o godzinie 16.3o w Koszalińskim Klubie Nauczycieli Plastyków Twórców  „GALERIA N” W Koszalinie ul. Ruszczyca 14,  uczestniczyłem w kolejnym wernisażu dzieł  artystki malarki WIESŁAWY KUROWSKIEJ  .Autorka  pod niejednoznacznym tytułem „:PIĘKNO NATURY  W TWÓRCZOŚCI” zaprezentowała na 39 pracach wielką miłość do natury./W Jej dorobku setki prac malarskich o różnej tematyce jak pejzaże , marynistyka /

Wchodząc do Galerii, czuło się unoszący eter zapachu  kwiatów.

 

Idąc za poetą widzisz i czujesz:

 

 Różom, co cały rok wiernie .Kwitną i słodycz ślą woni,

 

Obwiązujemy lnem ciernie, By nie raniły nam dłoni….

 

 Artystka przeniosła nas w rajski ogród kwiatów : a to przepiękne róże w różnej postaci o wielu  barwach, a to maki , piwonie, dalie, kwiaty polne czy jakże polskie malwy. Każda z prac inna, niosąca podziw i zachwyt oglądającego , przenosząca Go do krainy  przepełnionych pięknym ,zapachem i wspaniałością różnobarwnego, kwitnącego dywanu  kwiatów.

 

Prezentując na Wystawie  swój wspaniały dorobek artystyczny , MALARKA odzwierciedla swój  uczuciowy stosunek do otaczającej nas przyrody , przekazując w różnej kolorystyce ,wspaniałych odcieniach i barwach to co uwielbia: KWIATY .To malarstwo posiada dusze, smak , oddech i energię otaczającej nas natury. To już 22-ga indywidualna wystawa artystki. Swoje prace prezentowała nie tylko w Koszalinie w Galerii N, Galerii Ratusz czy Galerii Jednego Artysty Klubu KSM Na Skarpie  ale  podziwiali już Jej dorobek artystyczny mieszkańcy Połczyna Zdroju,  Grodziska Wielkopolskiego, Ślesina, Mielna, Kołobrzegu, Darłowa , Złotowa a także na Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Toronto /Włochy/.

 

Oczywiście wernisaż nie byłby spełnionym, gdyby wprowadzający nie zapoznali uczestników z dorobkiem artystki. Dokonały tego trzy Panie – Katarzyna  Raczkowska – szefowa Galerii N – Małgorzata Chyła Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Koszalinie oraz Krystyna Wojtas – Prezes Oddziału Koszalińskiego ZPARP .

 

Uczestnicy / jak przystało na temat wystawy / wręczyli artystce bukiety kwiatów . Natomiast artystka / jako, że jest dodatkowo specjalistką w wypiekach/ poczęstowała wszystkich różnorodnością ciast – a to: smaczne  babki, przepyszne serniki, nadziewane rogaliki,  przesmaczna szarlotka i ciasto czekoladowe. Aż dziw bierze, że dla każdego starczyło – A uczestników było tylu, że prawie Galeria nie pomieściła. Jest to znak, że WIESIA KUROWSKA jest bardzo cenioną artystka a przede wszystkim szanowana i uwielbiana. Wystawę można oglądać w  Galerii N Klubu Nauczyciela w Koszalinie przy ul. Ruszczyca 14 do 15-go maja – POLECAM I ZAPRASZAM

 

 

 

 

Tekst    : Janusz Pietrzykowski

Zdjęcia: Henryk Blejch

 

 paris_, 26-04-2017, odsłon: 5282

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki