26-07-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Anna, Grazyna, Miroslawa


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

„Wolniacy” byli lepsi, ale AKS Białogard przegrał w Piotrkowie
„Wolniacy” byli lepsi, ale AKS Białogard przegrał w Piotrkowie

AKS Białogard przegrał z liderem Krajowej Ligi Zapaśniczej 2:7. Tylko w stylu wolnym lepsi byli goście.


W meczu 7. kolejki KLZ zespół z Białogardu miał trudne zadanie. Zmierzył się w Piotrkowie Trybunalskim z liderem ligi, drużyną rozpędzoną jak pociąg TGV po rozgromieniu Grunwaldu Poznań przed tygodniem. Ekipa z Białogardu liczyła na swoich „wolniaków”, bezkonkurencyjnych w Polsce. Ale jeśli goście chcieli sprawić  niespodziankę w Piotrkowie, to punktów musieli szukać w stylu klasycznym i w walkach kobiet.


W stylu wolnym 2:1 dla Białogardu


Do przerwy, czyli po pierwszych pięciu walkach, AKS Białogard trzymał się nieźle. AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski prowadził tylko 3:2. Zgodnie z przewidywaniami, punkty dla gości zdobyli zapaśnicy stylu wolnego. Krzysztof Bieńkowski (Białogard) po zaciętej walce pokonał Mateusza Nejmana (Piotrków). Z kolei Dawid Pepłowski (Piotrków), mimo niezłego początku, przegrał przed czasem z Patrykiem Dublinowskim (Białogard), który walczył bardzo konsekwentnie. Punktu nie zdobył tylko trzeci z białogardzkich „wolniaków”. W przedostatniej walce meczu, gdy lider prowadził już wysoko, Damian Chołuj przegrał z Mateuszem Filipczakiem (Piotrków), i to przed czasem.


Wśród kobiet i w stylu klasycznym po 3:0 dla Piotrkowa


Bardzo ciekawy i niezwykle zacięty był pojedynek Yusein Taybe, która wróciła do składu piotrkowian, z Katarzyną Mądrowską. Wydawało się, że gwiazda gospodarzy wygra swoją walkę przed czasem i bezproblemowo, bo szybko wyszła na prowadzenie 6:0. Ale nie zdeprymowało to Katarzyny Mądrowskiej, która niedługo później wyrównała. Później obie zawodniczki szukały swoich szans, jednak w ostatniej minucie Bułgarka wykonała dwie akcje techniczne, zdobywając kolejne 6 punktów i przechyliła szalę na swoją korzyść. W dwóch pozostałych walkach kobiet Daria Osocka (Piotrków) bez problemu pokonała Paulinę Kontną (Białogard), a Roksana Zasina (Piotrków) wygrała walkowerem – podobnie jak przed tygodniem AKS Białogard nie znalazł odpowiedniej zawodniczki w kategorii 53 kg.


W stylu klasycznym ekipa gości największe nadzieje pokładała w Gevorgu Sahakyanie. Jednak as atutowy AKS Białogard przegrał zdecydowanie z Arkadiuszem Kułynyczem (Piotrków).


Po siedmiu kolejkach AKS Białogard zajmuje w tabeli czwarte miejsce, z dorobkiem trzech punktów.


Więcej informacji: www.klz-zapasy.plparis_, 02-02-2017, odsłon: 4836

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki