20-01-2019, imieniny dzisiaj obchodza: Fabian, Sebastian


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Turcja w sandałach gliwiczanki
Turcja w sandałach gliwiczanki

Do 20 maja potrwa wystawa fotograficzna „Turcja w sandałach” w Klubie Osiedlowym „Bałtyk” przy ul. Spokojnej 48. Nie są to jednak fotogramy koszalińskiego fotografika Marka Jóźkowa, jak zapowiadaliśmy. Marek Jóźków był sprawcą wystawy, która przyjechała do nas aż z Gliwic.Tureckie reminiscencje i swoje zachwycenia zaklęte w fotografii zaprezentowała Izabela Miszczak z Gliwic. Od wielu lat jeździ do Turcji – najpierw utartymi szlakami i z mężem,  teraz jeszcze z dwojgiem dzieci i wyznaczonymi, własnymi szlakami. Najbardziej interesują oboje podróżników ślady przeszłości tamtych obszarów. Dlatego starają się odwiedzić jak najwięcej stanowisk archeologicznych, gdzie odkopywane są zabytki kultury greckiej, osmańskiej, z rzadka hetyckiej.

 Izabela Miszczak prowadzi bardzo interesujący portal „Turcja w sandałach”, gdzie można obejrzeć jej zdjęcia ale też innych podróżników. Ważnym elementem są zawarte tam praktyczne informacje, które mogą ułatwić innym zwiedzanie tego wielkiego kraju a także zachęcić niezdecydowanych. Autorka kilkunastu fotogramów ciekawie opowiadała o swoich i rodziny przygodach, podróżach i sposobach na wejście tam, gdzie mieli ochotę. Bo Miszczakowie odwiedzają nie tylko tak znane miejsca, jak Efez, Milet czy Didyma ale także inne, stanowiska archeologiczne, na razie mniej znane turystom.

 


Wernisaż odbył się 19 kwietnia. Tego dnia w Koszalinie zaplanowano kilka innych wernisaży o tej samej godzinie. Dlatego spotkanie z podróżniczką odbyło się w nieco kameralnym gronie. Może dzięki temu rozmowa z Izabelą Miszczak była pasjonująca, a zebrani ni tylko mogli pytać, ale dzielili się swoimi doświadczeniami z podróży do Turcji. Parzona na sposób turecki oryginalna herbata z pewnością dodała spotkaniu klimatu.


D.Jurszewicz

Fot.D.Jurszewiczparis_, 22-04-2013, odsłon: 1237

Komentarze
wal z Koszalina
24-04-2013, 11:21:29
Bylem na wernisażu. Super relacja!

Małgorzata
24-04-2013, 13:32:12
zdjęć jest ponad 40., a wszystkie warte obejrzenia, zapraszam do 20 maja
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki