22-09-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Tomasz, Maurycy


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Malarstwo Bernadety Pewniak i Teresy Turkiewicz w Galerii Ratusz w Koszalinie
Malarstwo Bernadety Pewniak i Teresy Turkiewicz w Galerii Ratusz w Koszalinie

Galeria Ratusz ma swoje tradycje –Tam zaprezentowało się wielu artystów malarzy nie tylko profesjonalnych, ale artystów do nich dołączających a prezentujących świeżość i subtelność indywidualnej sztuki – To samo można powiedzieć o ostatnim wernisażu prac koszalińskich malarek  Bernadety Pewniak i Teresy Turkiewicz, który odbył się we wtorek 7-go listopada w Ratuszu pod wspólnym tytułem „Człowiek i natura” . Jakże inne w swoich artystycznych propozycjach a jakże ciekawe w treści i artystycznej formie tych dwóch artystek. A co ich łączy ? Doskonały dobór barw , delikatność pociągnięć pędzla, romantyczność tematu, subtelność , kobiecość  i chyba mimowolne lecz skuteczne wprowadzanie światła w tło. Pani Bernadeta zaprezentowała  portrety znanych i cenionych postaci z których twarzy można byłoby wywnioskować nie tylko ich status społeczny ale i charakter , zaś Pani Teresa – szereg prac o tematyce morskiej. Jej okręty, statki, żaglowce płyną rozpraszając  błękit nieba i szarość fal morskich .Chciałoby się popłynąć w taki rejs , choćby na jednym z żaglowców.


Wernisaż imponujący – przy bardzo dużej frekwencji nie tylko  przyjaciół, znajomych, rodzin ale i  mieszkańców Koszalina.


Bernadeta Pewniak  najczęściej bierze udział w wystawach zbiorowych  ale i zaprezentowała swoje dzieła w czterech wystawach indywidualnych zdobywając nagrody m.in. w Drawsku Pomorskim jak i nagroda Burmistrza Makowa.


Teresa Turkiewicz  maluje od siedmiu lat . W Jej malarstwie można zaobserwować wielo tematyczność , co świadczy o różnorodnym zainteresowaniu sztuka malarstwa . A można / prócz fascynacją marynistyczną/ dostrzec pejzaż, kwiaty, portrety czy zwierzęta .


Obie artystki są członkami Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie, który to prowadzi warsztaty dla swoich członków, pod okiem uznanych artystów, a efekty są widoczne na  wielu wystawach malarskich.


Polecam I piętro  koszalińskiego Ratusza  w godzinach jego urzędowania . Tam można zobaczyć prace obu artystek a ocenę zostawiam odwiedzającym. Ja jestem zauroczony

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tekst – Janusz Pietrzykowski

Foto   -  Bernadeta Gębska Pewniak, Teresa Turkiewicz

 

 paris_, 08-11-2017, odsłon: 4518

Komentarze
Teresa Turkiewicz
08-11-2017, 20:33:41
Panie Januszu, w swoim imieniu i Beni Pewniak piękne dzięki za tak wspaniałą recenzję !

Bernadeta Pewniak
09-11-2017, 11:35:35
DZIĘKUJEMY ZA OBECNOŚĆ NA NASZYM WERNISAŻU,I PRZYCHYLNE NAM PIÓRO W OPISIE NASZEJ TWÓRCZOŚCI BERNADETA
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki