22-09-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Tomasz, Maurycy


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

33 WERNISAŻ PRAC MALARSKICH W GALERII JEDNEGO ARTYSTY KLUBU KSM „NA SKARPIE’
33 WERNISAŻ PRAC MALARSKICH W GALERII JEDNEGO ARTYSTY KLUBU KSM „NA SKARPIE’

Tak się pięknie składa, że na przełomie września i października  koszalińskie Galerie Artystyczne rozpoczynają swój rok kulturalno – oświatowy. Ten okres to i dla Galerii Jednego Artysty Klubu Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie” oznacza prezentacje  prac , dzieł kolejnego Artysty Plastyka. Galeria ta jest nieco inna w prezentowaniu dorobku wielu artystów. Przy każdym wernisażu następuje połączenie  innej formy artystycznej z malarstwem czy rzeźbą , a to mini koncerty recytatorskie, teatralne wokalne czy instrumentalne poprzedzają wernisaż.


Tym razem uczestnicy podziwiali przewspaniałe  mistrzynie gry na skrzypcach  Julie Popławską i Martynę Skaza przy akompaniamencie  Pani Doroty Kuryło. Tę część artystyczna poprowadziła, moim zdaniem wielki znawca twórców i kompozytorów Pani Małgorzata Kobierska. Obie  solistki Martynka i Julka to laureatki wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Słuchając  Ich wykonania , człowiek zapomina o otaczającej Go rzeczywistości i o trudach dnia codziennego. Cieszy, że już takie młodziuteńkie można by Je nazwać WIRUOZAMI gry na tak trudnym instrumencie jakie SA skrzypce .Gratulacje.

No i nastąpiła ta część główna, czyli wprowadzenie do wystawy. Dokonały to dwie Panie – Beata  Biernacka – Komisarz wystawy oraz po raz pierwszy w tej Galerii jako Prezes Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskie Oddziału Koszalińskiego – Wiesława Kurowska. Panie zapoznały w swoich krótkich wystąpieniach informacje o autorze czyli Eugeniuszu Janie Kozłowskim natomiast sam autor przekazał uczestnikom dość dokładna historię Jego działalności artystycznej, wystaw, plenerów, technik malarskich jakimi się posługuje ,czyli laserunek i szpachel , ,oraz  Jego bardzo serdeczne i długotrwałe powiązanie z Koszalinem. Artysta zaczął malowanie w roku 1973 a w dorobku ma ponad 40 wystaw indywidualnych i uczestnictwo w wielu wystawach zbiorowych. Dzieła  E. J. Kozłowskiego znajdują  się w Niemczech, Anglii, Kanadzie, Austrii, Włoszech, USA /gdzie przebywał w latach 1978-1980/  Białorusi, Rosji , Japonii a przede wszystkim w kraju w zbiorach prywatnych miłośników sztuki. E. J. Kozłowski ma swoim ponad 44-letnim dorobku ponad 1700  obrazów a także około 300 rzeźb. Na wystawie możemy oglądać kilkanaście prac autorstwa  Eugeniusza Jana Kozłowskiego – Przeważająca ilość to obrazy związane z morzem oraz kwiaty i pejzaże – ta przeważająca ilość marynistyki pozwala oglądającemu na zaprzyjaźnienie się z morzem. Jego okrutnością, szaleństwem, bogactwem i pięknem , pejzaże  na wspomnienia leśnych spacerów i relaksu a kwiaty  na urzekające piękno przyrody. Oczywiście, każdy z oglądających widzi inna głębie i temat , ale na tym polega wielkość malarstwa Eugeniusza Jana Kozłowskiego . Zatem zapraszam  na wystawę :


Można ja oglądać codziennie –prócz sobót i niedziel- w Klubie KSM Na Skarpie w godzinach od 12-tej do 20-tej do 7-go listopada br.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst :Janusz Pietrzykowski

Zdjęcia: Teresa Turkiewiczparis_, 14-10-2017, odsłon: 4262

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki