22-09-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Tomasz, Maurycy


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

32 wernisaż w Galerii Jednego Artysty Klubu KSM „Na Skarpie „ w Koszalinie – tym razem wystawa prac art. Teres
32 wernisaż w Galerii Jednego Artysty Klubu KSM „Na Skarpie „ w Koszalinie – tym razem wystawa prac art. Teres

Galeria Jednego Artysty Klubu Koszalińskiej Spółdzielni „Na Skarpie’ jest jedną z najmłodszych Galerii w Koszalinie a już zaprezentowała 29 artystów malarzy rzeźbiarzy i ceramików oraz 3 wystawy zbiorowe.


Ty razem swoje możliwości twórcze pokazała ARTYSTKA MALARZ Teresa Turkiewicz – Jej credo artystyczne to „Prawdziwy artysta nie posiada dumy, widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje jak bardzo daleki jest od swego celu i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali jak światło słońca…”


Tak też można zaobserwować patrząc na obrazy – Spotkać tam można  pejzaże, kwiaty, martwą naturę i portrety – czyli jest uniwersalna w tym co robi. Jest to Jej pierwsza wystawa INDYWIDUALNA, ale warsztat bardzo dojrzały. Wspaniały dobór kolorów, głębi, światła powoduje, iż prace te żyją – Ciekawą częścią wystawy SA postacie INDIAN, wzięte jakby z westernu / dzikiego zachodu/ Wyrazy  twarzy iście indiańskie i szczegóły kostiumów wprowadzają nas w świat Inków czy Azteków.


W swoich obrazach pragnie uchwycić każdy szczegół, który swym pięknem może okazać oglądającym choć odrobinę uczucia, poczucia piękna i spełnienia… czasem największa radość może być ukryta w rzeczach małych…tak twierdzi artystka. Teresa Turkiewicz urodziła się w Pile ale od wielu lat jest mieszkanką Koszalina. Jest członkiem Zespołu Pracy Twórczej Plastyków w Koszalinie


Reasumując –Każdy może wybrać cos dla siebie. Wystawa czynna będzie do końca czerwca a najprawdopodobniej do końca sierpnia , gdyż jest to ostatni wernisaż w roku kulturalno - oświatowym 2016/2017


Wernisaż uświetniła wspaniała piosenkarka , podopieczna Ewy Turowskiej, laureatka wielu przeglądu i konkursów piosenkarskich Ola Januszewska prezentując piosenki „Jak dobrze mamo”, „Portugalczyk Osculati” czy świetnie wykonana „MAŁGOŚKA” z repertuaru . Maryli Rodowicz. Dodatkowymi elementami wzbogacającymi wernisaż były wiersze  koszalińskich  poetek Stanisławy Schreuder oraz Ludmiły Poźniak. Jestem podbudowany uczestnikami wernisażu – W większości byli to koszalińscy artyści malarze, co utwierdza mnie w przekonaniu, iż są zintegrowani i cieszą się  z każdej propozycji kolegi artysty.


Oczywiście nie zabrakło szampana, napoi, owoców  i słodyczy, którymi autorka poczęstowała przybyłych na wernisaż.


Całość wernisażu poprowadzili jak zwykle Beata Biernacka – Komisarz wystawy, Janusz Pietrzykowski przy bardzo aktywnym współudziale Lidii Jeziorskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tekst – Janusz Pietrzykowski

Zdjęcia – Beata Biernacka

 paris_, 05-06-2017, odsłon: 4653

Komentarze
Teresa Turkiewicz
05-06-2017, 20:26:17
Wspaniała recenzja, dziękuję Januszu , z poważaniem Teresa Turkiewicz
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki