20-09-2018, imieniny dzisiaj obchodza: Renata, Filipina, Eustachy


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Kolejny wernisaż w Galerii ANUSH w Koszalinie przy ul. Gierczak 1
Kolejny wernisaż w Galerii ANUSH w Koszalinie  przy ul. Gierczak 1

19-go marca 2017 roku mijają dokładnie dwa lata od powstania w lokalu Bistro „Anush” w Koszalinie Galerii Zespołu Pracy Twórczej Plastyki . Właściciel Bistro nie tylko okazał się wspaniałym restauratorem , /serwującym  domowe jedzenie :pyszne obiady,  miłą i uśmiechniętą obsługę w  lokalu przytulnym i dużym - w niczym nie przypomina większości barów tego typu/   ale i mecenasem sztuki plastycznej. Stworzył wspaniały klimat i atmosferę na prezentowanie sztuki malarskiej, jednocześnie częstując  uczestników wernisaży swoimi doskonałymi , cukierniczymi wypiekami .


W dniu 6 marca  odbył się kolejny wernisaż prac artystów zrzeszonych w Zespole Pracy Twórczej Plastyki. Tym razem można oglądać wystawę zbiorową pod niejednoznacznym tytułem - KONTRASTY


I rzeczywiście możemy oglądać kontrasty zarówno w kolorach, tematach, klimatach i stylach sztuki malarskiej . Od konkretnego realizmu do  pełnej abstrakcji , od namiastki impresjonizmu do lekko muśniętego kubizmu a nawet  niesamowite . pięknie pisane ikony . Czyli każdy może znaleźć to, co Go interesuje. Dynamiczność tematów niemalże w każdej prezentowanej pracy , pozwala widzowi na dłuższe zatrzymanie się nad dziełem i zastanowieniem się nad swoim odczuciem.  Pragnę nadmienić, że nie są to zawodowi artyści malarze , ale ludzie z pasją . Dlatego jak u NIKIFORA- jak czują , jak przeżywają , jak potrafią najlepiej przelać na płótno swoje uczucia, myśli, widzenia i serce . Jakie to piękne !!!


Jednocześnie podpowiadam – jest możliwość zakupu tych prac ./oczywiście po cenach bardzo niskich/ , przypominając ,że żadna reprodukcja nie zastąpi oryginału, który z czasem staje się coraz bardziej wartościowym.


Komisarzem wernisażu jest znakomity malarz Krzysztof Tracz, a oto malarze prezentujący swój dorobek na wystawie:


Elżbieta Gajewska, Danuta Iskrzyska, Edward Kanaszyk, Kazimierz Karniej, Grażyna Kuc, Dariusz Mol, Bernadeta Pewniak, Ewa Pietkiewicz, Grażyna Posadzy, Bolesław Rosiński ,Zofia Rudecka, Maria Szlachcikowska, Krzysztof Tracz i  Teresa Turkiewicz.


ZAPRASZAM – BO WARTO

 

Tekst Janusz Pietrzykowski

Foto – Henryk Blejch 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 paris_, 06-03-2017, odsłon: 2357

Komentarze
Teresa Turkiewicz
07-03-2017, 10:56:44
Artykuł jest bardzo pochlebny dla ZPTP i artstów uczestniczących w wystawie. Dziękujemy !

Henryk Blejch
10-03-2017, 10:42:40
Artykuł jest prawdziwy i obiektywny oddający klimat i piękno wystawy.
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki