22-09-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Tomasz, Maurycy


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Poplenerowy wernisaż prac artystów plastyków OSIEKI 2017
Poplenerowy wernisaż prac artystów plastyków OSIEKI 2017

 Pierwszy Plener Osiecki pod nazwą „Międzynarodowe Spotkania Artystów, Krytyków i Teoretyków Sztuki” odbył się w 1963roku. Jego organizatorami byli Marian Bogusz oraz Jerzy Fedorowicz. A uczestnikami spotkań  miedzy innymi: Ludmiła Popiel, Ryszard Siennicki, , Julian Przyboś, Erna Rosenstein, Tadeusz Kantor, Jerzy Bereś, Wiesław Ciesielski, J. Fedorowicz, Jan Lenica, Tadeusz Makowski, Jonasz Stern, Henryk Stażewski, Władysław Borowski, Jerzy Ludwiński, Jerzy Rosołowicz, Andrzej Partum, Ireneusz Pierzgalski, Jerzy Treliński, Jerzy Nowosielski. Jak widać  artyści , którzy  już znajdują się na kartach historii sztuki i  teatru .


Plenery odbywały się systematycznie w przepięknym Osieckim Dworku do roku 1981 – go. Spotkania Osieckie przerwane zostały przez stan wojenny. W lipcu 2004 roku do organizacji powrócili obecni właściciele Dworku Osieckiego Państwo Grażyna i Jerzy Jasińscy przy pomocy artystycznej p.Beaty Orlikowskiej  . I tak reaktywowano  międzynarodowy plener malarski właśnie  pod nazwą „ Czas i miejsce sztuki”, a organizacją  zajął się Związek Poleskich Artystów Plastyków Okręgu Koszalińsko Słupskiego. Panie :B. Orlikowska , B. Giedych oraz obecna Prezes  Związku E. Miśkiewicz- Żebrowska. One to  postarały się nie nawiązywać do poprzednich plenerów, które stanowiły zamkniętą całość spotkań artystów i teoretyków. Obecne Plenery Osieckie to spotkania z twórcami, artystami rekrutującymi się z całej niemalże Europy, a służą wymianie poglądów oraz zawieraniu nowych znajomości.


W tym roku odbył się kolejny –  jubileuszowy bo 20-ty Plener . Też tak jak po każdym Plenerze, artyści prezentują swoje prace w Galerii Ratusz. Wernisaż tych dzieł odbył się w dniu 5-go października  w Koszalińskim Ratuszu .Stało się już tradycją , iż wernisaż ten poprowadziła Prezes ZPAP Oddziału Koszalińsko Słupskiego dr hab. Ewa Miśkiewicz Żebrowska prezentując autorów prac , ich narodowość i co nieco o wystawionych  dziełach.


Prezydent Koszalina Piotr Jedliński podziękował twórcom , organizatorom Pleneru i wernisażu a  gośćmi spotkania byli :artyści  wystawcy, Przewodniczący Komisji Kultury RM Koszalin, Przewodniczący Rady Kultury, dziennikarze , animatorzy kultury oraz miłośnicy sztuk plastycznych.


O wystawionych pracach można mówić wiele: o kierunkach w sztuce, o technice, o doborze tematów i koloru ,ale proponuje na własne oczy zobaczyć plon poplenerowy  OSIEKI 2017 w Koszalińskim Ratuszu II piętro, tam w godzinach pracy Urzędu wystawa jest dostępna . SERDECZNIE ZAPRASZAM WARTO.

 

Tekst Janusz Pietrzykowskiparis_, 06-10-2017, odsłon: 4376

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki