22-09-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Tomasz, Maurycy


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Krajowa Liga Zapaśnicza: AKS Białogard postawił się Unii Racibórz
Krajowa Liga Zapaśnicza: AKS Białogard postawił się Unii Racibórz

Wynik meczu rozstrzygnęła ostatnia walka. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku AKS Białogard przegrał z wiceliderem KLZ, Unią Racibórz, 5:6.


Emocje w Białogardzie były od samego początku. Trenerzy obu drużyn doskonale wykorzystali swoich jokerów, czyli zawodników, których zwycięstwo ma wartość dwóch punktów. W drużynie AKS Białogard jokerem był Kordian Skrzyński (styl wolny, kat. 65 kg), który imponując energią pokonał przed czasem Mateusza Szewczuka (Unia). Już w następnym pojedynku (styl klasyczny, kat. 59 kg) sytuacja się odwróciła. Tym razem, również przed czasem, wygrał joker Unii, Filip Petrończak.


Dla gospodarzy punkt zdobyła także Katarzyna Mądrowska, aktualna mistrzyni Polski, która po bardzo dobrej walce, pokonała Agnieszkę Król, trzecią zawodniczkę ostatniego silnie obsadzonego turnieju w Paryżu.


Po czterech walkach w meczu był remis 3:3. W kolejnych dwóch pojedynkach pewnie wygrali goście. Bardzo ciekawie zapowiadała się walka nr 6, pojedynek młodej, utalentowanej Pauliny Kontnej (AKS) z Sylwią Bileńską, przeżywającą drugą młodość legendą raciborskich zapasów, która przed tygodniem w meczu KLZ wystąpiła na macie po raz pierwszy od pięciu lat, wygrywając swoje starcie. Kontna od początku atakowała bardzo dynamicznie i nie dała rutynowanej rywalce żadnej szansy na podjęcie walki, pokonując ją przez położenie na łopatki.


W kolejnej walce Zbigniew Baranowski, olimpijczyk z Rio i as atutowy Białogardu, zdecydowanie, przed czasem pokonał rywala. W tym momencie w meczu było 5:5 i o wszystkim rozstrzygnęła  ostatnia walka.


Zmierzyli się w niej Krzysztof Niklas (AKS) z Mateuszem Wolnym (Unia). Faworytem był doświadczony i utytułowany zawodnik gości. Potwierdził to na macie, spokojnie punktując rywala. Dzięki temu Unia Racibórz wygrała 6:5 i nadal liczy się w walce o tytuł drużynowego mistrza Polski.


MVP pojedynku został Kordian Skrzyński. Mecz toczył się przy gorącym dopingu białogardzkich kibiców.


Piotrków na czele


W poniedziałek, w pierwszym meczu 8. kolejki KLZ, drużyna AZ Supra Brokers przegrała 4:6 z liderem, AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu.


Po ośmiu kolejkach KLZ piotrkowianie prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw (24 pkt) i są bardzo blisko zdobycia drużynowego mistrzostwa Polski. Unia Racibórz jest wiceliderem (19 pkt), miejsce trzecie zajmuje Grunwald Poznań (15 pkt), a kolejne AKS Białogard (9 pkt), AZS AWF Warszawa (4 pkt) i AZ Supra Brokers Wrocław (0 pkt).


9. kolejka Krajowej Ligi Zapaśniczej już w najbliższą środę, 15 lutego. AKS Białogard zmierzy się na wyjeździe z AZ Supra Brokers Wrocław.

 

 

 

 Więcej informacji: www.klz-zapasy.pl

 paris_, 09-02-2017, odsłon: 5102

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki