26-07-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Anna, Grazyna, Miroslawa


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Krajowa Liga Zapaśnicza: finał sezonu
Krajowa Liga Zapaśnicza: finał sezonu

Już dziś o godz. 18.00 ostatnia odsłona sezonu zawodowej KLZ. Kolejność na podium już znamy, ale drużyny wciąż mają o co walczyć. Najwięcej emocji powinno być w Warszawie. Olimpijskie gwiazdy można zobaczyć w meczu w Białogardzie.

 

Mistrzem Polski już od tygodnia jest AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. W poniedziałek, w pierwszym meczu 10. kolejki KLZ, zmierzył się z Unią w Raciborzu. Dla gospodarzy pojedynek miał podwójną stawkę. Przede wszystkim, zwycięstwo dawało im wicemistrzostwo Polski, ale dodatkowo motywował ich fakt, że piotrkowianie wygrali wcześniej wszystkie swoje mecze ligowe.


Zespół z Raciborza przerwał tę serię, wygrywając 6:4, i potwierdził w ten sposób swoją mocną pozycję na mapie polskich zapasów. Warto podkreślić, że było to zwycięstwo bardzo pewne. Po sześciu walkach Unia prowadziła już 5:1. Punkt dla mistrzów Polski zdobyła niezawodna Roksana Zasina, ale asy atutowe piotrkowian, Arkadiusz Kułynycz, Dawid Szkodziński i Mateusz Nejman - przegrali swoje walki zdecydowanie. Ten ostatni poległ w starciu z jokerem, czyli zawodnikiem, którego zwycięstwo ma wartość dwóch punktów. W tej roli wystąpił w Unii młody Patryk Ołenczyn, doskonale spisujący się w KLZ.


W ostatnich trzech walkach piotrkowianie tylko zmniejszyli rozmiary porażki.

Nie wszystko możemy wygrywać, na tym polega piękno sportu. W drużynie Unii widać było ogromną determinację, nam w niektórych momentach jej zabrakło. Gratuluję rywalom zasłużonego wicemistrzostwa – powiedział po meczu Michał Jaworski, trener AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

 

Emocje w Białogardzie i w Warszawie


Dziś odbędą się dwa pozostałe mecze 10. kolejki KLZ, ostatniej w jej premierowym sezonie. AKS Białogard spotka się z Grunwaldem Poznań, który jest już pewny trzeciego miejsca w tabeli. W składzie poznańskiej drużyny kibice zobaczą kilkoro olimpijczyków, na czele z Moniką Michalik, brązową medalistką z Rio de Janeiro.


Z kolei AZS AWF Warszawa zmierzy się z drużyną AZ Supra Brokers Wrocław. Kibice mogą się spodziewać bardzo zaciętego pojedynku, ponieważ ambitni wrocławianie będą walczyć o ucieczkę z ostatniego miejsca w tabeli. Przed tygodniem pokonali drużynę z Białogardu, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, teraz chcą zdobyć punkty w Warszawie. Z kolei akademicy spisują się w rundzie rewanżowej bardzo dobrze – zremisowali w Raciborzu i tylko nieznacznie przegrali z Grunwaldem. 


Emocji w meczach KLZ nigdy nie brakuje również dlatego, że zapaśniczy walczą nie tylko o punkty dla swoich zespołów, lecz również o miejsce w indywidualnych rankingach.


Wszystkie spotkania KLZ można zobaczyć w internecie – na SPORT ZONA oraz KLZ TV.


Przypomnijmy, że każdy mecz KLZ składa się z 9 walk, trzech w stylu klasycznych, trzech w stylu wolnym i trzech z udziałem kobiet. Z myślą o publiczności, punktacja walk została uproszczona.

 

10. kolejka Krajowej Ligi Zapaśniczej

  • AKS Białogard – Grunwald Poznań

22   lutego, godz. 18.00

  • AZS AWF Warszawa – AZ Supra Brokers Wrocław

22 lutego, godz. 18.00 

  • Unia Racibórz – AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski 6:4

Mecz odbył się 20 lutego.

 

Więcej informacji: www.klz-zapasy.pl 

 

 

 

 

 

 

 paris_, 22-02-2017, odsłon: 4890

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki