06-08-2020, imieniny dzisiaj obchodza: Slawa, Jakub, Stefan


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Startuje Krajowa Liga Zapaśnicza. Ofensywa transferowa
Startuje Krajowa Liga Zapaśnicza. Ofensywa transferowa

AKS Białogard zapowiada wzmocnienia i walkę o medal. W zawodowej KLZ trwa wyścig zbrojeń przed startem rundy rewanżowej. Specjalnie na inaugurację sezonu do Polski przyjedzie prezydent Europejskiej Federacji Zapaśniczej.


Runda rewanżowa KLZ startuje już 25 stycznia. AKS Białogard zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ale składa broni i zapowiada walkę o medal.


Mamy bardzo mocnych wolniaków. Szukamy wzmocnień w stylu klasycznym i zapasach kobiet. Prowadzimy rozmowy z zawodnikami zza wschodniej granicy. Mamy kilka ciekawych propozycji, ale jeszcze za wcześnie na ujawnienie konkretnych nazwisk – mówi Artur Ordak z AKS Białogard.


W pierwszym pojedynku AKS Białogard podejmie AZS AWF Warszawa. Drużyna ze stolicy wzmocniła się m.in. dwoma zawodnikami z elity polskich młodzieżowców.


Czy zmieni się układ sił w KLZ?


Jesienią zaskoczył rywali AKS Piotrków Trybunalski, obecnie lider KLZ, który zakontraktował znakomite zapaśniczki z Bułgarii. Teraz również zapowiada transferowe niespodzianki, ale ofensywę transferową prowadzą wszystkie drużyny KLZ.


Transferowym hitem może być ściągnięcie przez Unię Racibórz, obecnie wicelidera, Timura Bardieva. Białorusin (kat. 75 kg w stylu klasycznym), to aktualny wojskowy mistrz świata. Z kolei drużyna AZ Supra Brokers Wrocław zakontraktowała dwie zawodniczki z Ukrainy, uczestniczki igrzysk olimpijskich, medalistki mistrzostw Europy
i świata.


Składy zmieniają się również dlatego, że w rundzie rewanżowej KLZ obowiązują inne kategorie wagowe niż jesienią. Dlatego na przykład w Grunwaldzie Poznań będzie występować Monika Michalik, brązowa medalistka IO w Rio de Janeiro.

 

Czy przetasowania w składach przełożą się na zmianę układu sił w lidze?


Można spodziewać się zaskakujących wyników, tym bardziej, że drużyny nie odkryły jeszcze wszystkich kart i swoich najmocniejszych atutów. Rywalizacja zapowiada się pasjonująco – podkreśla Damian Fedorowicz, prezes KLZ. 


Prezydent na meczu lidera


Specjalnie na mecz do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie gospodarze zmierzą się z Grunwaldem Poznań, przyjedzie Tzeno Tzenov, prezydent Europejskiej Federacji Zapaśniczej.  


KLZ błyskawicznie zyskuje mocną pozycję na zapaśniczej mapie Europy. Już
w niedalekiej przyszłości może to być najciekawsza liga na świecie. Poza tym jej nowatorska formuła wywołuje bardzo duże zainteresowanie we wszystkich krajach, które myślą o rozwoju i profesjonalizacji zapasów
– podkreśla Tzeno Tzenov.


Przypomnijmy, że każdy mecz KLZ składa się z dziewięciu walk – trzech w stylu wolnym, trzech w klasycznym oraz trzech z udziałem kobiet. Specjalnie na potrzeby ligi uproszczona została również punktacja walk. Każdy mecz ma również nowoczesną, atrakcyjną dla publiczności oprawę.


Najciekawsze spotkanie z każdej kolejki jest pokazywane na żywo przez TVP Sport. Wszystkie mecze można na żywo śledzić w internecie, na SPORT ZONA i KLZ TV.


Pełny program pierwszej kolejki rundy rewanżowej KLZ (25 stycznia 2017 r.) 

  • AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski – Grunwald Poznań (TVP Sport)
  • AZ Supra Brokers Wrocław – Unia Racibórz
  • AKS Białogard – AZS AWF Warszawa

 

 

 

 

 

 paris_, 23-01-2017, odsłon: 2405

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki