22-09-2021, imieniny dzisiaj obchodza: Tomasz, Maurycy


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Krajowa Liga Zapaśnicza: podsumowanie sezonu
Krajowa Liga Zapaśnicza: podsumowanie sezonu

Pierwszym zawodowym mistrzem Polski został AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Formuła ligi świetnie się sprawdziła. W kolejnym sezonie będzie więcej drużyn i faza play-off.

 

AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski przeszedł przez KLZ jak burza. Odniósł dziewięć zwycięstw z rzędu, przegrywając dopiero w ostatnim pojedynku z wicemistrzem Polski, Unią w Raciborzu.


Cieszymy się z mistrzostwa i myślimy już o wzmocnieniach pod kątem następnego sezonu, ponieważ konkurencja na pewno będzie jeszcze silniejsza. Najważniejsze jest to, że formuła KLZ świetnie się sprawdziła. Mamy w Polsce najciekawszą ligę zapaśniczą w Europie – mówi Michał Jaworski, trener AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.  


W dwóch ostatnich meczach sezonu KLZ, rozegranych w środę, AKS Białogard zremisował z Grunwaldem Poznań 5:5, a AZS AWF Warszawa przegrał z drużyną AZ Supra Brokers Wrocław 1:8. Znamy już końcową tabelę. Brązowe medale mistrzostw Polski zdobył Grunwald Poznań, a na kolejnych pozycjach zameldowały się AKS Białogard, AZ Supra Brokers Wrocław i AZS AWF Warszawa.

 

Liga zawodowa wejdzie na wyższy poziom


Był to premierowy sezon Krajowej Ligi Zapaśniczej. Po raz pierwszy w historii polskich zapasów drużynowy mistrz Polski został wyłoniony w lidze zawodowej. Jakie są plany władz KLZ na kolejny sezon?


Rozwijamy się konsekwentnie. Za rok w lidze będzie więcej drużyn, wprowadzimy też fazę play-off. Jesteśmy też coraz bliżej uruchomienia rozgrywek międzynarodowych, co ważne, na zasadach KLZ – mówi Damian Fedorowicz, twórca i prezes Krajowej Ligi Zapaśniczej. 


Przypomnijmy, że każdy mecz KLZ składa się z 9 walk, trzech w stylu klasycznych, trzech w stylu wolnym i trzech z udziałem kobiet. Dodatkowo, z myślą o publiczności, uproszczona została punktacja walk. W ten sposób powstał format rozgrywek innowacyjny w skali światowej, spotykając się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony zagranicznych lig, w tym niemieckiej Bundesligi, jak i Europejskiej Federacji Zapaśniczej.

 

 

10. kolejka Krajowej Ligi Zapaśniczej

  • AKS Białogard – Grunwald Poznań 5:5
  • AZS AWF Warszawa – AZ Supra Brokers Wrocław 1:8
  • Unia Racibórz – AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski 6:4

 

Pełna tabela KLZ: www.klz-zapasy.pl/tabela/tabela-krajowej-ligi-zapasniczej/

Więcej informacji: www.klz-zapasy.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 paris_, 27-02-2017, odsłon: 4850

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki