19-06-2018, imieniny dzisiaj obchodza: Gerwazy, Protazy, Julianna


                                                        Chcesz się podzielić czymś z naszymi czytelnikami ?? Zadzwoń 516 955-325


 

 

Linia kolejowa z Koszalina prosto na lotnisko
Linia kolejowa z Koszalina prosto na lotnisko

Linia kolejowa z przystankiem przy goleniowskim porcie lotniczym ma być gotowa wiosną 2013 r. Wyraźnie widać już jej przebieg, budowane są nasypy.

Prace w okolicy dworca lotniczego posuwają się szybko, teren nie sprawia żadnych kłopotów. Gorzej jest na odcinku początkowym, przy odgałęzieniu od linii kolejowej Goleniów – Kołobrzeg. Tu linia przechodzi przez teren bagnisty, więc trzeba wymienić grunt na odcinku kilkuset metrów. Od jesieni gotowe są dwie łącznice, które umożliwią wjazd na „linię lotniskową” zarówno od strony Szczecina, jak i Kołobrzegu.

 

Linia do lotniska ma mieć 4,5 km, kończyć się będzie około stu metrów od budynku dworca lotniczego peronem z wiatą. Zapewni szybki dojazd do portu lotniczego ze Szczecina (w ok. 40 minut) i Koszalina (90 min.). Rozkład jazdy pociągów skorelowany będzie z rozkładem lotów z i do Goleniowa.

Inwestycja jest elementem prowadzonej obecnie modernizacji linii kolejowej nr 402, z Goleniowa do Kołobrzegu. Po jej zakończeniu pociągi będą jeździć szybciej, a pasażerowie podróżować bezpieczniej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 55 mln zł, z czego 41 mln stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa.

 

24kurierpiterek, 02-05-2012, odsłon: 1192

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający: 

 

 

Szukaj:
Gdzie kupujesz ubrania?
W galerii handlowej
Na bazarze
W sklepie z odzieżą na wagę
W innym miejscu
Nie kupuję ubrań
Za pomocą internetu

Wyniki